Tartu

Výlet do Tartu byl spontanní nápad. Chtěla jsem konečně poznat více Finsko, ale díky zrušené rezervaci ubytování a dalších peripetií M. navrhnul jet do Estonska, do Tartu.

Tartu je druhé největší město Estonska a největší studentské město. Očekávala jsem takové estonské Brno. A nakonec se mi nejvíce líbila botanická zahrada se skvělým skleníkem.

IMG_1794IMG_1785

Spali jsem v Design hotelu a ten můžu jen doporučit, protože hostel stojí  blízko centra a hlavně pokoj a koupelna byli čisté.

Hned vedle hostelu byla stará továrna přeměněná na designové obchůdky, kavárny nebo restuarce.

IMG_1789IMG_1787

Vydali jsem se taky na procházku okolo hostelu a hned jsem měla pocit, jako bych se ocitla na vesnici. Potřebovali jsme něco koupit a v místním obchodě jsem si připadala jsem jako bych se ocitla o 30 let zpátky v čase.

IMG_1793IMG_1792

A nakonec jídlo. Po delším hledání jsem našli veganskou a bezlepkovou restauraci. Velice populární je v Tartu řízek a maso obecně. V jedné restauraci měli během oběda na výběr řízek nebo polívku s masem.

Druhý a poslední den jsem vyrazili na snídani, která sice byla bezlepková, ale když mi přinesli talíř, zjistila jsem, že omeleta byla se sýrem a slaninou. Tedy ne přímo endodieta, ale co se dá dělat. Poučení pro mě je jasné, více googlit před odjezdem na výlet.

IMG_1790

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s