3 + 1 tipů, co dělat na ostrově São Miguel

Když jsem na jaře navrhla jet na Azory, vlastně jsem nevěděla co od destinace čekat. Když jsem později googlila co všechno se dá na ostrově São Miguel vidět a dělat, byla jsem překvapena.

1 ) Pozorování delfínů a veleryb

Jednou z hlavních atrakcí ostrova je bezesporu výlet lodí za velerybami a delfíny. Na pozorování veleryb, delfínů, želv nebo třeba tučňáků se  dá vyjet na spoustě dalších míst než jsou jen Azory, ale vidět zvířata v přirozeném prostředí je zážitek.

My jsme strávili na lodi něco málo přes 4 hodiny a viděli jsme hejno veleryb a poté jsme zamířili za delfíny. Pokud máte štěstí, můžete zahlédout také želvy nebo žraloka.

ISXM8715IMG_3554

 

 

2 ) Horké prameny

Ostrov Sao Migule je vulkanického původu a proto je na ostrově několik míst, kde se dá koupat v teplých pramenech. Já jsem navštívila Parque Terra Nostra a Caldeira Velha.

Parque Terra Nostra se nachází v městečku Furnas, kde jsou stopy vulkanické činnosti snad nejvíc viditelné. Kromě Terra Nostra jsou v městečku ještě jedny termální koupele jménem Poça da Dona Beija.

Obojí má něco do sebe. Caldeira Velha jsou přírodní bazénky podstatě v lese a Terra Nostra má kolem sebe krásnou upravenou zahradu.

NMIL5329LYHX6974FCQE6536

3 ) Túry

Na Azorech nečekejte velehory, ale na ostrovech si na své příjde každý milovník túr. V letadle do Ponty Delgady jsem byla jediná v šatech, ostatní cestující byli sportovně oblečeni. Na Azory se nejezdí kvůli plážím, ale kvůli přírodě.

Když jsem viděla mapu, tak v podstatě po celém ostrově jsou turistické trasy. Stezky jsou rozmanité a můžou vést okolo oceánu, jezera či lesem a kolem vodopádů.

VCCF4474JLME1540IMG_3595EONO7983AADV0574

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s